دستان کوچکترین تولیدکننده نوشت افزار ایرانی اسلامی را بگیریم

دستان کوچکترین تولیدکننده نوشت افزار ایرانی اسلامی را بگیریم

گرم صحبت با مدیر موسسه فرهنگی بچه های آسمانی درباره ضرورت های لوازم التحریر ایرانی اسلامی بودیم که یک نوجوان ۱۲ ساله وارد اتاق شد تا به بعضی از کارها سر و سامان بدهد که پدرش گفت سال گذشته وزیر ارشاد این پسر را جوانترین تولیدکننده نوشت افزار ایرانی اسلامی خطاب کرده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، چند سالی است شاهد لبخند برخی از تولیدکنندگان نوشت افزار به تولید داخلی هستیم تا در این آشفته بازاری که لوازم التحریر رنگارنگ وارداتی از پشت ویترین مغازه ها به کودکانمان چشمک می زند، روزنه ای از امید برای نوشت افزار داخلی باز کنند و دغدغه برخی از تولیدکنندگان، عرضه محصولاتی ایرانی اسلامی است تا هم با فرهنگمان سازگار باشد و هم عزت نفسی به فرزندانمان بدهد.

از قدیم گفته اند که با حلوا حلوا کردن، دهان شیرین نمی شود ولی «محمدحسن حلوائیان» مدیر موسسه فرهنگی «بچه های آسمانی» با یک ساعت گفت و گو درباره لوازم التحریر و ضرورت تولید یک شخصیت واقعی (کاراکتر رئال) با سبک زندگی ایرانی اسلامی به بیان تجربیات چند ساله خود پرداخت تا شاید بتوان کام تولیدکنندگان داخلی در این حوزه را هرچند اندک، شیرین کرد.

گرم صحبت و گفت و گو بودیم که بزرگترین فرزندش وارد اتاق شد و حلوائیان از او به عنوان جوانترین تولیدکننده نوشت افزار ایرانی اسلامی یاد کرد و گفت که سال گذشته این لقب را «سیدعباس صالحی» معاون فرهنگی سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر ارشاد دولت دوازدهم به او داده که اکنون بر کرسی وزارت تکیه زده است.

مشروح این گزارش به زودی در ایرنا منتشر می شود ولی مروری بر صحبت های «محمدسجاد حلوائیان» جوانترین تولیدکننده نوشت افزار ایرانی اسلامی خالی از لطف نیست.

از محمدسجاد پرسیدم چطور شد که به تو این لقب را دادند و او گفت که وزیر ارشاد، (منظورش معاون وزیر بود) به من گفت این نمایشگاه را افتتاح کن و بعد به من گفت شما جوان ترین تولید کننده نوشت افزار ایرانی اسلامی هستی.

پرسیدم چند تا نیرو داری و محمدسجاد گفت: دو نفر که یکی با من در نمایشگاه به مردم توضیح می دهد و محصولات را می فروشد و یکی هم تبلیغ می کند.

در لابه لای صحبت هایش فهمیدم که این نیروها نیز از همسن و سالان محمدسجاد است و بعد از صحبت های پدرش اینگونه توضیح داد که با والدین این نوجوانان نیز در ارتباط است و محصولات موسسه را به آنان می دهد تا همچون یک شبکه مویرگی در خانواده ها نفوذ کنند.

محمدسجاد طراحی هم می کند، یعنی تصاویری که قرار است بر روی محصولات چاپ شود را با استفاده از نرم افزار فتوشاپ آماده می کند، البته اصل کار به عهده تصویرگران طراحی است.

در واقع او گفت که علاوه بر تولید نوشت افزار و محصولات ایرانی اسلامی سهمی هم در توزیع دارد و بخشی از سرمایه گذاری هم به عهده مادران است و در یک کلام این نوجوان بخشی از مدیریت تولید را به عهده دارد.

پرسیدم واکنش دیگران برای این لقب چه بود و او پاسخ داد: یکی گفت زود نیست از الان شروع می کنی و من گفتم نه چون زمانی که بزرگ شدم، می توانم بهترین کارها را در زمینه محصولات ایرانی اسلامی تولید کنم.

حلوائیان کوچک بعضی از محصولاتش را هم معرفی کرد و گفت: ما اسباب بازی هم تولید می کنیم و یک پک (بسته) بازی هم داریم که شامل بازی راهیابی، کتاب رنگ آمیزی، مداد رنگی و مدادتراش و مداد پاک کن است.

شاید بعضی بگویند مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه ولی فراموش نکنیم در میان پنج هزار و ۲۰۰ تولید کننده لوازم التحریر در حدود ۵۰ تولید کننده در حوزه نوشت افزار ایرانی اسلامی فعالیت می کنند و محمدسجاد به اتفاق همکارانش توانست در نخستین جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی، رتبه دوم بخش نوشت افزار را کسب کند.

پدر محمدسجاد هم گفت: من پسرم را به عنوان مدیر معرفی نکردم ولی سیدعباس صالحی معاون فرهنگی سابق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر فعلی، آن زمان در جشنواره مصرف کالاهای فرهنگی که قرار شد نمایشگاهی را افتتاح کند، از من پرسید که چرا محمدسجاد را به صورت رسمی معرفی نمی کنی و من سن پائین را به عنوان دلیل این موضوع مطرح کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.